Yüz Hatlarına Göre Burun Tasarlama

Burnun tasarımı hakkında birçok efsane vardır, örneğin burnunuzun şeklinin kişiliğinizi değiştireceği gibi. Ama gerçekte, bu sorunun çok daha basit bir cevabı var. Her şey genetiğe bağlı.

Burnunuzun şeklini DNA’nız belirler ve her an ameliyatla değiştirebileceğiniz bir şey değildir. Bunun nedeni, burunlarımızı ebeveynlerimizden ve onlardan önceki ebeveynlerinden miras almamızdır, bu nedenle DNA’mızda her zaman burunlarımızın nasıl göründüğünü belirleyen birden fazla nesilden genlere sahibiz.

Bu bölümde burun tasarımının kişinin yüz özelliklerine ve diğer anatomik konfigürasyonlara göre nasıl değişebileceğini inceleyeceğiz.

Birçok insan için büyük bir endişe, burnunun şeklidir. Çok uzun, çok ince ya da estetik açıdan yeterince hoş değil, burnunuzun durumundan mutsuz olmak için birçok neden var. Neyse ki, istenen sonucu elde etmek için kıkırdak ve kemik yapılarının kesilmesini veya yeniden şekillendirilmesini içerebilen bir rinoplasti prosedürü kullanarak burnunuzu düzeltmenin birçok yolu vardır.

Rinoplasti, işlevselliğini korurken çekici bir görünüm sağlamak için burun içindeki kıkırdak ve kemik yapılarını şekillendiren cerrahi bir işlemdir. Rinoplastinin en sık görülen yan etkisi tedavi edilebilen burun tıkanıklığıdır.

Bir kişinin yüz özellikleri, kendisine en uygun burun tasarımını belirleyebilir.

Burun tasarımı, insanların farklı şekil ve boyutları deneyerek zaman içinde gelişti. Örneğin, göz şekli ve burun boyutu yakından ilişkilidir. Bir kişinin gözlerinin şekli de burun seçimini etkileyebilir.

Bazı insanlar, burnun genel görünümünü etkileyebilecek küçük bir üst dudağa veya düşük bir alna sahiptir. Bunun nedeni, burnun yüzde istenmeyen özellikleri abartan veya istenenleri gizleyen bir izlenim yaratması mümkün olabilir.