Uzun Burun Ameliyatı

Bir plastik cerrahın bireysel hastanın ihtiyaçlarına göre önerebileceği birçok farklı uzun burun ameliyatı türü vardır.

Doğru uzun burun ameliyatı tipini seçmek, işlemin başarısı için çok önemlidir. Uzun burunlar ya kemiği düzeltmek ve düzeltmek için bir kemik testeresi kullanılarak ya da mini rinoplasti, trakeal tıraş, septoplasti ve konka küçültme gibi teknikler kullanılarak düzeltilebilir.

Uzun burun ameliyatı, burunlarına daha belirgin bir görünüm kazandırmak için birçok kişinin yaptırdığı popüler bir estetik ameliyattır. Prosedür, burnun önünden küçük bir kemik ve kıkırdak şeridinin çıkarılmasını, nazal septumun kısaltılmasını veya düzeltilmesini ve burun kemiklerindeki herhangi bir asimetriyi düzeltmeyi içerir.

Uzun burun ameliyatınız için doğru doktoru bulmak zor olabilir. Muhtemelen bu tür bir prosedür hakkında bilgi sahibi olduğunu iddia eden birçok cerrah vardır, ancak tüm cerrahlar bu konuda yetenekli değildir.

Uzun Burun Ameliyatı, hastanın burnunun kısaltılıp yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Bu cerrahi teknik hem çocuklarda hem de yetişkinlerde yapılabilir.

Bu ameliyat, burun kemeri küçültme, burun ucu rekonstrüksiyonu veya septoplasti dahil olmak üzere diğer burun ameliyatlarının sonuçlarını iyileştirmek için yapılır. Ameliyat, profilini değiştirmek isteyen hastalar için kozmetik bir işlem olarak da yapılabilir.