Rinoplasti Ameliyatı

Rinoplasti ameliyatı artık sadece bir seçenek değil. Güzelleştirme için bir zorunluluk haline geldi ve her zamankinden daha sık yapılıyor.

Estetik cerrah yardımı ile burun estetiği ameliyatı yapılabilir ve bu uzmanın yardımı olmadan işlemin yapılamayacağına inanılır. Bir kişinin rinoplasti ameliyatı geçirmesi gerektiğinde, istedikleri sonuçları elde etmelerine yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapacak nitelikli bir uzman bulabilirlerse kesinlikle faydalı olabilir.

Rinoplasti, burnu yeniden şekillendirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Bu ameliyat hem estetik hem de fonksiyonel nedenlerle yapılabilmektedir. Rinoplastinin faydalarından bazıları şunlardır: nefes almayı iyileştirmek, horlamayı ve uyku apnesini azaltmak veya yarık dudak veya tavşan dudağı gibi doğum kusurlarını düzeltmek.

Bazen burun estetiği olarak da adlandırılan rinoplasti, burnun şeklini ve hatlarını değiştiren bir operasyondur. Burun estetiği tıbbi nedenlerle veya kozmetik nedenlerle yetişkinlerde yapılabilir.

Burun rekonstrüksiyonu için minimal invaziv teknikler ve endoskopik teknikler gibi birçok farklı teknik kullanılabilir. Diğer teknikler daha eski moda olup, burundaki kemiğin şeklini değiştirmek için vücudun başka bir bölgesinden bir flep veya greft veya kemik grefti gerektirir.

Bu tür ameliyatlar için yaygın olarak kullanılan insizyonlar şunları içerir:

  • Orta konka küçültme
  • Lateral rinotomi ile gömme teknik
  • Lateral rinotomi ile pinyonlama tekniği
  • Endonazal teknik