Geniş Burun Estetiği

Geniş rinoplasti, burnun boyutunu küçültmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Bu prosedür genellikle genişlik ve uzunluktaki sapmalar gibi burnun boyutundaki veya şeklindeki anormallikleri düzeltmek için kullanılır.

Geniş rinoplasti, açık ameliyatla veya burun delikleri altından bir kesi ile minimal invaziv bir yöntemle yapılabilir.

Sizin için neyin en iyi olduğuna karar veren birçok faktör var. Yaş, cilt elastikiyeti, kemik desteği, kıkırdaklar ve yumuşak dokular gibi faktörlerin tümü karar verme sürecinizi etkileyebilir.

Geniş burun ucu ameliyatı, burun köprüsünü genişletmek için yapılan bir işlemdir. Amaç, burnun diğer yüz özellikleriyle daha orantılı görünmesini sağlamaktır.

Bazı insanların kalıtım veya yaralanmadan kaynaklanabilecek dar bir burnu vardır. Bu, kendilerini bilinçli hissetmelerine neden olabilir ve diğer insanlarla yakın temas gerektiren, rekabetçi sporlar veya flört gibi bazı etkinliklerden kaçınmalarına neden olabilir.

Ayrıca yetişkin bir hastadan en sık gelen isteklerden biri de burnunun yüz hatlarıyla daha orantılı görünmesi için genişletilmesidir. Bu, kendilerini daha iyi hissetmelerine ve özgüvenlerinin bir kısmını geri kazanmalarına ve genel olarak benlik saygısını ve çekiciliğini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Bu prosedürdeki ilk adım, birinin burnunun “çok geniş” olmasının ne anlama geldiğini yıkmaktır.

Geniş rinoplasti, burnu daraltmayı amaçlayan bir işlemdir. 2 şekilde yapılabilir: burnun içinden doku çıkarılarak veya dış kısmı genişletilerek. Bu cerrahi prosedür, hastaların daha iyi nefes almasına ve egzersiz veya iş sırasında daha az sorun yaşamasına yardımcı olabilir.

Geniş, şişkin bir burun, boyutu ve şekli nedeniyle genellikle çekici değildir. Geniş rinoplasti ile ilgilenen hastalar, bu prosedürler ve kendileri için doğru olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için kurul onaylı bir plastik cerrah aramalıdır.