BURUN UCU SERTLİĞİ NASIL GEÇER

Burun ucu sertliği hapşırma, öksürme veya koşma sonrasında olabilir. Bu gibi durumlarda, mukusun şişmesi ve tıkanması nedeniyle sinüs boşlukları tıkanabilir.

Burun ucu ağrısı, aşırı burun salgılarından veya alerjilerden kaynaklanan baskı gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Ağrıdan kurtulmanın birkaç yolu vardır. Bu tekniklerden bazıları sıcak duş almak, ılık tuzlu su ile gargara yapmak ve burnunuzun yakınında tuzlu su spreyleri kullanmaktır.

Burun ucu sertliği, alerjisi olanlar için yaygın bir sorundur. Bazı insanlar burun tıkanıklığı nedeniyle gün içinde rahat nefes almakta zorlanırlar.

Burun ucu şişmesi nefes almayı etkileyerek yorgunluğa ve uyku bozukluklarına neden olabilir. Burun ucu sertliğinden kurtulmanın birkaç yolu vardır. Ancak sabır ve gayret gerektirir.

Birçok insan için burun ucu sertliği uzun zamandır mücadele eden bir sorun olmuştur. Bazıları semptomlarının giderilmesine yardımcı olmak için reçetesiz satılan ilaçlar veya steroid spreyler kullanarak rahatlama bulurken, diğerleri burunlarını silerek ve sulayarak geçici bir rahatlama bulmuşlardır.

Birçok kişi, önleyici bir önlemin semptomlarını hafifletmeye ve daha özgürce nefes almalarına yardımcı olabileceğini bildirmiştir. C Vitamini, Çinko veya A Vitamini içeren yiyecekleri yemek gibi birkaç farklı önleme yöntemi vardır.