Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

Burun eğriliği ameliyatı, burnun boyutunu küçültmek veya şeklini değiştirmek için yapılır.

Burun eğriliği ameliyatı rinoplasti olarak da bilinir. Kişinin fiziksel görünümünü düzeltmek, nefes almayı iyileştirmek, horlamayı azaltmak gibi birçok nedenden dolayı yapılabilir. Bir cerrah, burun boşluğunu açmak için harici bir insizyondan alınan kemik kesimlerinin bir kombinasyonunu ve burun boşluğunu yeniden şekillendirmek ve iyileştirmek için burun boşluğu içinden kıkırdak çıkarılmasını kullanacaktır. İşlem toplamda yaklaşık iki saat sürebilir.

Burnunuza rinoplasti yaptırmanın birçok faydası veya avantajı olsa da, onunla ilgili herhangi bir karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı riskler de vardır. Bazı dezavantajlar şunları içerir: yara izi, uyuşma, bir kişide beklenmeyen değişiklikler

Bu yazımızda burun eğriliği ameliyatının temellerini, faydalarını ve risklerini ele alacağız.

Burun eğriliği ameliyatı kişinin burnundaki bir sorunu düzelten cerrahi bir işlemdir. Bir kişinin burnu çok kısa ise burundan nefes almakta güçlük çektiği için ameliyat gerekebilir. Bir kişinin aşırı kavisli bir burnu varsa, aşağıdaki paragrafta listelenenler gibi diğer yüz sorunlarına yol açabilir:

Bu duruma sahip bir kişi, ağzını geniş açmadan aynı anda nefes almak ve çiğnemek için mücadele edecektir. Yakından bir şeye bakarken çift görebilir veya bulanık görüşe sahip olabilirler.

Burun eğriliği ameliyatı, anormal bir burun şeklini düzeltmek için kullanılan cerrahi bir işlemdir.

Septum eğriliği olan bir kişi kronik sinüzit, burundan nefes almada zorluk veya sürekli drenaj yaşayabilir. Bu gibi durumlarda ana tedavilerden biri burun kemiği greftidir.

Burun eğriliği ameliyatı estetik bir işlem olmaktan çok hayat kurtarıcı olabilir!