BURUN ESTETİĞİ YÜZ İFADESİNİ DEĞİŞTİRİR Mİ

Bir kişinin yüz ifadesi, kimliğinin önemli bir parçasıdır. Hayatlarında belirleyici bir an olabilir ve kişilikleri hakkında çok şey ortaya çıkarabilir. Rinoplasti veya burun estetiği, burnun şeklini değiştirir ve bu da yüzün ifadesini değiştirir.

Burun estetiği yüz ifadesini ancak değişiklik kişiye bağlı. Burun estetiğinde yüz kasları etkilenmez. Ancak burnun kendisi değiştirilir.

Rinoplasti, burnu yeniden şekillendirmek için yapılan bir işlemdir. Sapmış bir septumu düzeltmek veya nefes almayı iyileştirmek için yapılabilir. Prosedür, benlik saygısını geliştirmek veya yüzün daha kadınsı görünmesini sağlamak gibi başka şekillerde de kullanılabilir.

Bu sorunun arkasındaki fikir, burun değiştirilirse yüz ifadesinin değişeceğidir. Burun estetiği öncesi ve sonrası farklı yüz ifadelerinin seviyelerini ölçerek öğrenebiliriz.

Katılımcılardan rinoplasti öncesi ve sonrası yüz ifadelerini derecelendirmelerinin istendiği bir çalışma yapılmıştır. Sonuçlar, ameliyat öncesi ve sonrası yüz ifadelerinde önemli bir fark olmadığını gösterdi.

Çalışma ayrıca rinoplastinin bir kişinin yüz ifadeleri üzerinde çok az etkisi olduğunu buldu.