BURUN AMELİYATI SONRASI CİLT NASIL TEMİZLENİR

Cilt vücuttaki en büyük organdır ve onu sağlıklı tutmak önemlidir. Burun estetiği ameliyatı olduktan sonra hasta cildini nazik bir temizleyici ile yıkayarak bakım yapmalıdır.

Burun ameliyatından sonra cildinizi temizlemenin en iyi yolu ılık su ve antibakteriyel sabun kullanmaktır. Cildinizi temizlemek için alkolsüz hidrojen peroksit veya aloe vera jeli de kullanabilirsiniz.

Burun ameliyatından sonra yüzünüzü ılık su ve antibakteriyel sabunla yıkamak, yüzünüzdeki kanın temizlenmesine yardımcı olabilir.

Burun ameliyatı olduktan sonra burun çevresindeki derinin bir an önce temizlenmesi enfeksiyonu önlemek için önemlidir.

Burun ameliyatından sonra cildi temizlemenin en iyi yolu tuzlu su ve pamuklu bez veya gazlı bez kullanmaktır. Bu, cerrahi bölgedeki kan ve kalıntıların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Temizledikten sonra bölgeyi bir havlu veya kağıt mendil ile kurutmak önemlidir. Cildinizi düzgün bir şekilde kurutmazsanız, yaraların yeniden açılması ve bakteriyel enfeksiyonlar gibi daha fazla komplikasyona neden olabilir.

Ameliyattan sonra kendinizi yıkarken de antibakteriyel sabun kullanmalısınız. Fakat bunları yapmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir.